Pregleda: 1014

Plivanje: Pioniri Spartaka drugi na Državnom prvenstvu

14.12.2021. u 10:15h
Proteklog vikenda u Bečeju održano je Zimsko pojedinačno i ekipno državno prvenstvo Srbije za pionire u plivanju. Spartak je pod vođstvom trenera Vladana Konjevića osvojio drugo mesto.

Subotičani su nastupili sa 12 takmičara i osvojili šest medalja, 588 FINA bodova i u ekipnom plasmanu zauzeli vicešampionsko mesto.

Alex Milanović osvojio je dve srebrne medalje na 200m i 400m kraul. Leon Hemi okitio se bronzanom medaljom na 400m kraul. Miša Novović uzela je srebro na 100 delfin.

Muška štafeta na 4x50m kraul u sastavu Leon Hemi, Aleks Matković, Leon Milodanović i Alex Milanović osvojila je srebrnu medalju.

Ženska štafeta na 4x50m mešovitim stilom u sasatavu Katarina Popović, Petra Botka, Miša Novović i Petra Novović ,takođe je doplivala do srebra.