Pregleda: 828

Plivanje: Sjajan rezultat Spartaka na Letnjem prvenstvu Srbije, osvojeno 27 medalja

15.06.2022. u 12:24h

Proteklog vikenda u Beogradu na bazenima sportskog centra Košutnjak je održano Letnje prvenstvo Srbije za juniore i seniore gde se nadmetalo 38 klubova sa oko 350 takmičara. Spartak je nastupio sa 14 takmičara koji su se okitili sa 27 medalja i u izuzetno jakoj konkurenciji zauzeli sedmo mesto u ekipnom plasmanu.

Pojedinačni rezultati:

• Jovana Đurić osvojila je u apsolutnoj kategoriji zlatnu medalju na 1500m kraul, srebrnu na 800m kraul i dve bronzane na 400m kraul i  400m mešovito.
  • Andrej Barna je osvojio prvo mesto  na 200m kraul u apsolutnoj konkurenciji.
  • Nikola Koltin se okitio zlatnim medaljama na 200m prsno u apsolutnoj, na 200m prsno u kategoriji juniora, na 200m mešovito u kategoriji juniora, srebrnom na 200m mešovito u apsolutnoj, na 50m prsno u kategoriji juniora,  na 100m prsno u juniorskoj i bronzanom na 50m prsno u apsolutnoj, na 100m prsno u apsolutnoj konkurenciji.
  • Matija Rađenović je osvojio zlatnu medalju na  200m mešovito i u apsolutnoj i u juniorskoj konkurenciji, bronzanu na 200m prsno u  apsolutnoj i zlatnu na 200m prsno u kategoriji juniora, zlatnu na 100m ledjno u kategoriji juniora i zlatnu na 100m prsno u kategoriji  juniora.
  • Vanja Romić srebrna medalja na 400m mešovito u  kategoriji juniora.
  • Boris Boršoš okitio se bronzanom medaljom na 200m kraul, zlatnu na 1500m kraul, srebrne na 800m i 400m kraul, sve u juniorskoj konkurenciji.
  • Danilo Dulić osvojio je srebrnu medalju na 200m delfin u kategoriji  juniora.

Ženska štafeta 4x100m kraul, bronzana medalja u apsolutnoj konkurenciji u sastavu  Vanja Romić, Jovana Đurić, Anja Zubelić, Jana Mut.

Mešana štafeta 4x100m mešovito, bronzana medalja u sastavu Andrej Barna, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Vanja Romić.

Ove nedelje, kao glavni adut srpske reprezentacije, Andrej Barna, putuje u Budimpeštu gde će sa reprezentacijom Srbije učestvovati na Prvenstvu sveta u plivanju. Barna nastupa u disciplinama 50m i 100m kraul, kao  i štafeti 4x100m kraul.