Pregleda: 959

Plivanje: Spartak doneo 14 medalja iz Kikinde

10.04.2024. u 08:12h

Na Međunarodnom plivačkom mitingu „Prolećni Kup Banata 2024“ održanom u Kikindi najmlađi takmičari Spartaka su osvojili 14 medalja i u ekipnom plasmanu zauzeli treće mesto. Subotičani su u konkurenciji 300 plivača iz 16 klubova ostvarili izuzetne rezultate i okitili se sa 14 medalja, od toga pet zlatnih, dve srebrne i sedam bronzanih.

Medalje u individualnoj konkurenciji osvojili su: Vojin Vuković - tri zlatne medalje (50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito), Lazar Dragin - zlatna medalja na 50m prsno, Sara Bojanić - zlatna medalja na 50m leđno i bronzana medalja na 100m mešovito, Vukašin Agović - srebrna medalja na 50m leđno i bronzana medalja na 50m kraul, Maksim Runčev - srebrna medalja na 50m prsno, Aleksandar Skajovski - bronzana medalja na 50m prsno, Andrej Molnar Međeri - bronzana medalja na 50m prsno, Veljko Ivković - bronzana medalja na 50m delfin, Sara Belenzada - bronzana medalja na 50m leđno, Lorena Šimić - bronzana medalja na 50m prsno.

Ekipu su predvodili treneri Jelena Subotić i Mark Kinanga.