Pregleda: 1076

Plivanje: Spartak drugi na Kupu Banata

04.04.2022. u 17:06h

Na „Kupu Banata 2022“ održanom u Kikindi, gde se nadmetalo oko 250 plivača iz 15 klubova Spartakovi takmičari osvojili su 46 medalja i u ekipnoj konkurenciji zauzeli drugo mesto.

Ekipa Spartaka je nastupila sa 42 plivača, uglavnom mlađih uzrasnih kategorija, i tom prilikom osvojila 46 medalja, od toga 22 zlatne, 12 srebrnih i 12 bronzanih.

Medalje su osvojili u konkurenciji dečaka: Alex Milanović - tri zlatne na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito, Leon Zidjarev Leon - zlatna na 50m kraul i bronzana na 50m prsno, Aleksa Ristić - zlatna na 100m kraul, i dve bronzane na 50m kraul i 200m mešovito, Leon Milodanović  - zlatna na 50m leđno i srebrna na 50m delfin, Đorše Peić Tukuljac Đorđe - zlatna na 50m prsno, Ognjen Baćović - zlatna na 100m mešovito, Leon Hemi Leon - srebrne na 50m kraul i 100m mešovito i bronzana na 50m delfin, Nikola Polić - srebrna na 100m leđno, Filip Horvat Filip - srebrna na 50m prsno, Svetozar Nišević - bronzana na 50m kraul, Stefan Marković - bronzana na 50m leđno.

U konkurenciji devojčica medaljama su se okitile: Jana Mut - tri zlatne, na 50m delfin i 50m kraul, kao i na 100m mešovito, Miša Novović - zlatna na 50m kraul i 50m delfin, i bronzana na 100m mešovito, Sara Stipić - tri zlatne, na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito, Katarina Popović - zlatna na 50m leđno i bronzana na 50m kraul, Lenka Kozomora - dve zlatne, na 100m prsno i 100m delfin, dok je na 200m mešovito bila bronzana, Petra Novović Petra - zlatnu na 100m mešovito, i dve srebrne medalje na 50m prsno i 50m leđno, Petra Botka - tri srebrne medalje, na 50m kraul, 50m prsno i 100m mešovito, Una Pastor Una - srebrnu na 50m delfin i bronzane na 50m kraul i 100m mešovito, Danica Pavićević - bronzanu na 50m prsno, Loreta Paroci - bronzana na 50m prsno.

U kategoriji štafeta 4 x 50m mešovito, i u muškoj i ženskoj konkurenciji ekipe Spartaka su osvojile zlatne medalje.

U kategoriji dečaka nastupili su Leon Milodanović, Đorđe Peić Tukuljac, Leon Hemi i Alex Milanović, dok je ženska štafeta nastupila u sastavu Petra Novović, Petra Botka, Jana Mut i Sara Stipić.