Komentara: 3
Pregleda: 1714

Plivanje: Spartak osvojio 17 medalja na Prvenstvu Srbije, Nikola Koltin četiri zlatne

15.03.2021. u 12:00h
Na Otvorenom prvenstvu Srbije plivači Spartaka osvojili su 17 medalja. Nikola Koltin okitio se sa čak pet medalja, od toga četiri zlatne.

U Beogradu je tokom vikenda održano Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na kojem su učestvovali i takmičari Spartaka. Subotičani su ostvarili zapažene rezultate i okitili se sa 17 medalja, od toga 7 zlatnih, 4 srebrne i 6 bronzanih.

Jelena Kosović je u apsolutnoj konkurenciji na 200m delfin osvojila bronzu, dok je u kategoriji juniora uzela zlato. Vanja Romić je u kategoriji juniora osvojila bronzanu medalju na 800m kraul. Anja Zubelić je u kategoriji juniora osvojil zlato na 50m prsno, kao i na 100m prsno, dok je srebrne medalje uzela na 200m prsno i 200m.

Nikola Koltin je u apsolutnoj konkurenciji na 200m mešovitim stilom osvojio bronzu, dok je istim stilom u kategoriji juniora osvojio zlatnu medalju, kao i na 200m prsno, 100m prsno i 50m prsno.

Matija Rađenović je u kategoriji mlađih juniora osvojio srebro na 200m mešovito i 50m mešovito, bronzanim medaljama se okitio na 100m i 200m prsno u kategoriji mlađih juniora. Danilo Dulić je u kategoriji mlađih juniora osvojio bronzanu medalju na 200m delfin stilom.