Pregleda: 1052

Plivanje: Spartak osvojio 18 medalja na Prvenstvu Srbije, Nikola Koltin isplivao normu za Svetsko i Evropsko prvenstvo

15.03.2022. u 10:00h

Proteklog vikenda u Beogradu je održano Otvoreno prvenstvo Srbije u pedesetometarskom bazenu. Spartakovi plivači su pod vođstvom trenera Bojana Racea ostvarili zapažene rezultate i okitili se sa 18 medalja. Nikola Koltin isplivao je normu za Svetsko i Evropsko juniorsko prvenstvo, a Matija Rađenović je oborio rekord Srbije za dečake do 16 godina.

Nikola Koltin je u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno ostvario normu za Evropsko juniorsko prvenstvo, dok je na 50m prsno uspeo da se plasira na Svetsko juniorsko prvenstvo. Okitio se zlatnim medaljama u disciplinama 200m prsno u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji, kao i na 100m prsno u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji. Srebro je osvojio na 50 prsno u juniorskoj konkurenciji, a bronzanu medalju na 50m prsno u apsolutnoj kategoriji.

Matija Rađenović oborio je državni rekord u kategoriji momaka do 16 godina u disciplini 200m mešovito, te je novo vreme 2:08.46 upisano u istoriju srpskog plivanja. Matija se osim u disciplini 200m mix okitio zlatom i na 100m i 200m prsno u juniorskoj kategoriji.

Jelena Kosović osvojila je zlatnu medalju na 200m delfin u junuorskoj konkurenciji, srebro na 200m delfin u apsolutnoj konkurenciji i bronzu na 100m delfin u juniorskoj konkurenciji.

Vanja Romić u juniorskoj kategoriji je prvo mesto zauzela u disciplini 400m mešovito, a treće mesto na 200m slobodnim stilom.

Boris Boršoš je ostvario odlične rezultate u juniorskoj kategoriji. Dve zlatne medalje na 400m i 1500m kraul stilom, kao i jedna srebrna medalja na 800m kraul.

Danilo Dulić je na ovom prestižnom takmičenju osvojio bronzanu medalju u juniorskoj kategoriji na 200m delfin stilom.