Pregleda: 1134

Plivanje: Spartak osvojio 29 medalja na Državnom prvenstvu u Zrenjaninu

07.12.2021. u 11:50h

Na Zimskom pojedinačnom i kipnom prvenstvu Srbije za kadete, juniore i u apsolutnoj konkurenciji, održanom za vikend u Zrenjaninu, plivači Spartaka, u konkurenciji 489 takmičara, osvojili su 29 medalja. Subotičani su nastupili sa 15 plivača, koje je predvodio trener Bojan Race.

Nikola Koltin u kategoriji starijih juniora zauzeo prvo mesto na 50m prsno, 100m prsno i 200m prsno, a u istim disciplinama je u apsolutnoj konkurenciji zauzeo treće mesto.

Matija Rađenović je u kategoriji mlađih juniora osvojio zlatnu medalju na 200m mix, srebrnu na 100m prsno, 200m prsno i 100m mix, dok je u apsolutnoj konkurenciji zauzeo drugo mesto na 200m mešovitim stilom.

Boris Boršoš je u kategoriji kadeta zauzeo prvo mesto na 800m kraul, drugo mesto na 200m i 400m kraul i treće mesto na 400 mix.

Danilo Dulić je u kategoriji mlađih juniora zauzeo treće mesto na 200m delfin stilom.

Jelena Kosović je u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju na 200m delfin.

Anja Zubelić je u kategoriji starijih juniora zauzela prvo mesto na 200m mešovito i 200m prsno, dok je drugo mesto zauzela u disciplinama 400m mešovito i 100m prsno.

Vanja Romić je u kategoriji mlađih juniora zauzela drugo mesto na 100m kraul i treće mesto na 200m kraul, 400m kraul i 400m mix.

Lenka Kozomora se u kategoriji kadeta okitila zlatnim medaljama na 100m i 200m prsno.
Jana Mut je zauzela treće mesto na 200m mešovito.

Drugo mesto u ženskoj štafeti na 4x50 mešovito u juniorskoj kategoriji u kojoj su plivale Jana Mut, Anja Zubelić, Jelena Kosović i Vanja Romić. U istoj disciplini i istom sastavu su devojke zauzele treće mesto u apsolutnoj konkurenciji. Treće mesto u juniorskoj kategoriji 4x50m mix, u kojem su plivali Matija Rađenović, Nikola Koltin i devojke Jelena Kosović i Vanja Romić.