Pregleda: 1582

Plivanje: Spartak osvojio 30 medalja u Zrenjaninu, Jana Mut osvojila čak 9 medalja!

01.11.2021. u 12:30h
Plivači Spartaka ostvarili su odlične rezultate na jednom od najjačih takmičenja u Srbiji - 28. međunarodnom mitingu „Gran prix - Kup Zrenjanina 2021”. Na takmičenju koje se od ove godine nalazi u zvaničnom kalendaru Evropske plivačke federacije, Subotičani su u konkurenciji 350 takmičara iz Srbije i regiona osvojili 30 medalja.

Jana Mut se okitila sa čak devet medalja i to u disciplinama 50m kraul, 50m i 100m prsno, 100m delfin, 100, 200 i 400m mešovitim stilom osvojila je zlato, dok je srebro uzela u disciplinama 100m kraul i 50m delfin.

Matija Rađenović je zauzeo prvo mesto na 200m mešovitim stilom u kategoriji od 15 - 16 godina i otvoreno, drugo mesto u kategoriji od 15-16 godina u disciplinama 200m prsno i 100m mešovitim stilom, dok se u otvorenoj konkurenciji okitio srebrnom medaljom u disciplini 400m mešovito.

Plivanje: Spartak osvojio 30 medalja u Zrenjaninu, Jana Mut osvojila čak 9 medalja!Lenka Kozomora, kojoj je ovo takmičenje prvo na kojem je nastupila za Spartak, je osvojila tri srebrne medalje u kategoriji 13-14 godina, u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno.

Anja Zubelić je u otvorenoj konkurenciji zauzela drugo mesto na 100m prsno i treće mesto na 200m prsno.

Jelena Kosović je u otvorenoj konkurenciji na 200m delfin zauzela drugo mesto.

Danilo Dulić se u kategoriji od 15-16 godina okitio srebrnom medaljom otplivavši 200m delfin stilom.

Lea Lucija Šimić, najmlađa među takmičarkama Spartaka koje su nastupale, je osvojila bronzanu medalju na 200m mešovitim stilom.

Takmičare je pripremio i predvodio trener Bojan Race.