Pregleda: 2157

Plivanje: Spartak osvojio 71 medalju na "Polet kupu" i "Zimskim čarolijama" u Somboru

15.02.2022. u 10:49h

Plivači Spartaka osvojili su  71 medalju na dva plivačka takmičenja održana tokom vikenda u Somboru. Subotičani su na „Polet kupu“ zauzeli prvo mesto, a u apsolutnoj konkurenciji treće uz osvojenu 41 medalju. „Zimske čarolije“ bile su veliki izazov za najmlađe plivače Spartaka gde su se okitili sa 30 medalja.

Medalje na „Polet kupu“ osvojili su: Đorđe Peić Tukuljac, zlatne medalje na 200m prsno u svojoj i apsolutnoj kategoriji, srebro na 800m kraul. Aleksa Matković, zlato na 100m delfin i srebro na 100m leđno i 50m delfin. Jana Mut, prvo mesto na 50m kraul, 100m delfin i 100m delfin otvoreno, 200m mešovito, kao i u apsolutnoj konkurenciji i treće mesto u apsolutnoj konkurenciji na 50m kraul. Sara Stipić, zlato na 50m kraul, 50m leđno, 100m mešovito i srebro na 400m kraul. Petra Botka, zlato na 100m, 200m i 400m kraul i 100m prsno. Katarina Popović, zlato na 100m leđno i srebro na 100m prsno i 100m mešovito. Petra Novović, zlato na 200m leđno, srebro na 200m prsno i bronza na 200m prsno. Miša Novović, zlato na 100m delfin, 200m delfin i 200m mešovito, srebro u apsolutnoj konkurenciji na 200m delfin i bronza na na 400m kraul. Danica Pavićević, srebro na 100m kraul i bronza na 200m kraul i 100m prsno. Lucija Šimić, srebro na 200m kraul, 100m prsno i 200m prsno i bronza na 800m kraul i u apsolutnoj konkurenciji na 100m prsno. Janja Majerović, srebro na 50m leđno. Oliver Vidić, bronza na 800m kraul, 200m leđno.

Odličja na „Zimskim čarolijama“ osvojili su: Filip Horvat, zlato na 50m kraul, 50m leđno, 100m mešovito i 50m prsno. Oleg Baćović, zlato na 50m prsno, srebro na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito. Luka Babijanović, zlato na 50m prsno, 100m mešovito i bronza na 50m kraul. Dušan Bošnjak, zlato na 50m delfin, srebro na 100m mešovito, bronzanu na 50m prsno. Lorena Šimić, zlato na 50m delfin, srebro na 50m kraul, 50m prsno i 100m mešovito. Sara Stipić, zlato na 100m mešovito, srebro na 50m kraul, 50m leđno, 50m delfin i bronza na 50m prsno. Sara Belenzada, srebro na 50m delfin i bronza na 50m prsno. Leon Ziđarev, bronza na 100m mešovito. Milica Zelić, bronza na 50m prsno, Nađa Bedeković, bronza na 100m mešovito.

Ženska štafeta 4x50m kraul je osvojila srebrnu, a muška štafeta 4x50m kraul zlatnu medalju.