Pregleda: 2343

Plivanje: Spartak Prozivka osvojio 33 medalje na Državnom prvenstvu

07.06.2022. u 12:00h
Proteklog vikenda u Subotici je održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju za pionire, kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji. U konkurenciji pionira i kadeta nadmetalo se oko 250 plivača iz 20 klubova, dok je u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji učestvovalo oko 100 takmičara iz 19 klubova.

Plivači Spartak Prozivke u jakoj konkurenciji osvojili su 33 medalje, od toga 11 zlatnih, 14 srebrnih i osam bronzanih.

U konkurenciji pionira i kadeta Subotičani su osvojili devet medalja.

Zlatom su se okitili: Leon Ujvari (200m mešovito), Lena Torbai (100m prsno i 100m mešovito).

Srebrne medalje su osvojili: Leon Ujvari (100m delfin, štafeta 4x50m slobodno).

Bronzu su osvojili: Nikolas Martin (100m slobodno i 100m mešovito), Filip Miler (400m slobodno) i Lena Torbai (100m delfin).

U konkurenciji juniora i apsolutnoj plivači Spartak Prozivke osvojili su 24 medalje

Zlato su osvojili: Bojan Martić (50m slobodno i otvoreno na 50m slobodno), David Farkaš (50m i 100m prsno), Petra Čajkaš (50m leđno i otvoreno na 100m leđno), Ena Martić (400m mešovito i štafeta 4x100 metara slobodno).

Srebrne medalje su osvojili: David Farkaš (otvoreno na 50m i 100m prsno), Ognjen Gabrić (50m i 200m delfin i otvoreno na 200m delfin), Bojan Martić (100m delfin), Ena Martić (400m mešovito i u otvoreno na 400m mešovito), Patra Čajkaš (otvoreno na 50m prsno), Teodora Ždrnja (100m, 200m delfin i 100m mešovito).

Bronzane medalje su osvojili: Bojan Martić (otvoreno na 100m delfin), Ena Martić (otvoreno na 400m kraul i u disciplini na 50m delfin), Teodora Ždrnja (otvoreno na 200m delfin).