Pregleda: 1428

Plivanje: Spartak treći na kadetskom prvenstvu Srbije, podmladak doneo 12 medalja iz Slovenije

05.12.2023. u 15:04h
Proteklog vikenda u Novom Sadu je održano Zimsko prvenstvo Srbije u plivanju za kadete gde se nadmetalo 170 plivača i plivačica iz 33 kluba Srbije. Kadeti Spartaka su ponovili rezultat sa Letnjeg kadetskog Prvenstva i zauzeli treće mesto. Njihovi mlađi klupski drugari su za to vreme plivali u Sloveniji i vratili se sa 12 osvojenih medalja.

Na Prvenstvu Srbije za kadete u pojedinačnoj konkurenciji ostvareni su sledeći rezultati: Petra Botka - srebrna medalja na 200m kraul, bronzana medalja na 400m kraul, Miša Novović je osvojila srebrnu medalju na 200m delfin, Petra Novović - bronzana medalja na 800m kraul, Una Milošević - srebrna medalja na 200m prsno, Lena Torbai - srebrna medalja na 100 delfin.

U kategoriji štafeta: ženska štafeta 4x50 mešovito u sastavu Petra Novović, Una Milošević, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je srebrnu medalju, mešovita štafeta u disciplini 4x50 kraul u sastavu Leon Hemi, Đorđe Peić Tukuljac, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je bronzanu medalju.

Ekipu su predvodili treneri Bojan Race i Vladan Konjević.

"MIKLAVŽ 2023", LJUBLJANA

U Ljubljani je održan Međunarodni plivački miting za mlađe uzrasne kategorije „Miklavž 2023”, uz učešće preko 200 takmičara iz Slovenije, Italije, Hrvatske i Srbije. Spartak je nastupao sa 18 plivača i iz Slovenije se vratio sa 12 osvojenih medalja.

Medalje su osvojili:  Helena Luca Kovač - dve zlatne, na 50m i 100m kraul i srebrna na 50m delfin, Una Pastor - bronzana na 100m delfin, Sara Stipić - srebrna na 50m kraul i bronzana na 50m leđno, Oleg Baćović je osvojio zlatnu medalju na 100m prsno, Filip Horvat je osvojio tri bronzane medalje, na 50m i 100m prsno i 50m delfin, Luka Babijanović je osvojio srebrnu medalju na 100m delfin i Veljko Ivković je osvojio bronzanu medalju na 50m kraul.

Ekipu je na ovom takmičenju vodio Milan Jovanović.