Pregleda: 2397

Plivanje: Spartak uspešan na Prvenstvu Vojvodine, osvojena 51 medalja

09.03.2021. u 13:02h
Plivači Spartaka na Zimskom prvenstvu Vojvodine održanom proteklog vikenda u Zrenjaninu osvojili su ukupno 51 medalju u uzrastu pionira, kadeta i juniora. U ukupnom plasmanu pioniri zu zauzeli drugo, a juniori treće mesto.

U Zrenjaninu proteklog vikenda održano je Zimsko prvenstvo Vojvodine u plivanju za pionire, kadete i juniore gde su se nadmetali i plivači Spartaka. Subotičani pod vođstvom trenera Milana Jovanovića i Bojana Race, su bili veoma uspešni i osvojili 51 medalju.

Pioniri su se okitili sa šest medalja i osvojili 424 boda što je bilo dovoljno za drugo mesto. Kadeti su uzeli dve i upisali 573 boda, dok su se juniori vratili sa pregršt medalja. Čak 43 medalje su osvojili i 24459 bodova što im je donelo treće mesto.

Plivanje: Spartak uspešan na Prvenstvu Vojvodine, osvojena 51 medaljaPrvog dana takmičenja pioniri Spartaka, u sastavu Leon Hemi, Oliver Vidić, Aleksa Matković, Đorđe Peić Tukuljac, Nikola Rajković, Vuk Rogić, Petra Botka, Katarina Popović, Dražen Bošnjak, Kosta Baćović, Petra Novović i Miša Novović, osvojili su šest medalja.

Boris Boršoš je u kadetskoj konkurenciji osvojio dve medalje za Spartak.

Plivanje: Spartak uspešan na Prvenstvu Vojvodine, osvojena 51 medaljaDrugog dana Zimskog prvenstva Vojvodine za juniore u apsolutnoj konkurenciji, 43 medalje i 24.459 bodova su osvojili: Nikola Koltin, Marko Barši, Luka Knežević, Vanja Romić, Tea Mut, Anja Skenderović, Jelena Kosović, Matija Rađenović, Anja Zubelić, Danilo Dulić, Srđan Matković, Taša Babić.