Pregleda: 230

Plivanje: Spartakovih 57 medalja sa dva takmičenja

16.07.2024. u 09:07h
Najmlađi plivači Spartaka pojačani delom iz pionirske selekcije zauzeli su prvo mesto na Međunarodnom plivačkom mitingu „Bjelica 2024” koji je održan u Vrbasu. Nadmetalo se preko 300 takmičara iz 25 klubova Hrvatske, Mađarske, Rumunije i Srbije, a Subotičani su u individualnoj konkurenciji okitili se sa 45 medalja, a Vojin Vuković i Luca Helena Kovač proglašeni su za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama.

Medalje u individualnoj konkurenciji u svojim uzrasnim kategorijama osvojili su:  Vojin Vuković - tri zlatne, na 50m i 100m kraul, i 50m delfin, Filip Kozarić - zlatna na 50m leđno, dve srebrne, na 50m i 100m kraul, kao i bronzanu na 50m prsno, Luka Popović - zlatna na 50m leđno, bronzana na 50m kraul, Leon Zidjarev - dve zlatne, na 50m prsno i 200m mešovito, kao i srebrnu na 50m kraul, Maksim Runčev - zlatna na 50m prsno, Kostja Soldatov -  zlatna na 50m prsno, Svetozar Nišević - zlatna na 50m delfin, Sara Stipić - dve zlatne, na 50m kraul i 50m delfin, i srebrna na 50m leđno, Luca Helena Kovač - tri zlatne, na 50m i 100m kraul i 200m mešovito, Nikolija Crnogorac - zlatna na 50m prsno, Jelena Zelić - zlatna na 50m delfin, srebrna na 50m kraul, i bronzana na 100m kraul, Lenka Dulić - zlatna na 50m delfin, srebrna na 50m prsno, kao i dve bronzane, na 50m leđno i 50m kraul, Oleg Baćović - dve srebrne, na 100m kraul i 50m prsno, kao i dve bronzane, na 50m kraul i 200m mešovito, Lazar Dragin - srebrna na 50m prsno, bronzana na 100m kraul, Aksel Piontek - srebrna na 50m prsno, Sara Belenzada - srebrna na 50m leđno, i bronzana na 50m prsno, Anđelija Dragaš - srebrna na 50m delfin, Andrej Molnar Međeri - dve bronzane, na 100m kraul i 50m prsno, Mihajlo Roni Perčić - bronzana na 50m leđno, Aleksandar Skajovski - bronzana na 50m prsno, Bačuljkov Anja - bronzana na 50m prsno, Nađa Bedeković - bronzana na 200m mešovito.

Ekipu Spartaka su na ovom takmičenju predvodili treneri Jelena Subotić i Milan Jovanović, kao i treneri-pripravnici Vanja Romić i Andrej Bedić.

Plivanje: Spartakovih 57 medalja sa dva takmičenjaNekoliko dana ranije na Letnjem prvenstvu Srbije za pionire koje je održano u Beogradu plivači Spartaka osvojili su 12 medalja. Subotičani su ostvarili zapažene rezultate i okitili se sa šest zlatnih i šest bronzanih odličja gde se istakla Sara Stipić osvojivši tri zlata i dve bronze. U ukupnom plasmanu Spartak je zauzeo četvrto mesto.

Medalje su osvojili: Helena Kovač Luca – zlato na 100m i 200m slobodno, bronza na 50m slobodno,  Sara Stipić – Zlato na 200m, 400m slobodno i 100m leđno, bronze na 50m i 100m slobodno, Leon Ziđarev- bronze na 100m prsno i 200m mešovito.

Plivači Spartaka osvojili su  zlato u štafeti 4x50m slobodnou sastavu Sara Stipić, Helena Kovač Luca, Oleg Baćović i Leon Ziđarev i bronzu u štafeti 4x50m slobodno za dečake u sastavu Leon Ziđarev, Svetozar Nišević, Nemanja Đokić i Oleg Baćović.

Na ovom takmičenju ekipu su predvodili treneri Milan Jovanović i Vladan Konjević.