Komentara: 2
Pregleda: 1678

Plivanje: Takmičari "Spartak-Prozivke" osvojili 43 medalje na Zimskom prvenstvu Vojvodine

09.03.2021. u 16:45h
Plivački klub „Spartak-Prozivka“ proteklog vikenda (6-7. mart) učestvovao je na Zimskom prvenstvu Vojvodine za sve uzrasne kategorije, koje je održano u Zrenjaninu, a na kojem je osvojio ukupno 43 medalje.

U pionirskog konkurenciji učestvovao je sa 11 plivača koji su ekipno zauzeli treće mesto i osvojili jednu zlatnu medalju, dve srebrne i četiri bronzane. U kategoriji kadeta, plivači ovog kluba ekipno su zauzeli takođe treće mesto a broj osvojenih medalja je devet, od kojih su tri zlatne, četiri srebrne i dve bronzane. U kategoriji juniora ekipno, prema zbiru bodova, plivači su zauzeli peto mesto i osvojili ukupno 27 medalja od kojih devet zlatnih, deset srebrnih i osam bronzanih.

U kategoriji pionira medalje su osvojili:

• Una Milošević – zlatnu u disciplini 50m prsno
  • Aleksandra Kovač Striko – srebrnu u disciplini 50m prsno
  • Nina Andrašić – srebrnu u disciplini 50m delfin i bronzanu u disciplini 200 metara slobodno
  • Leon Milodanović – bronzanu u disciplini 50m delfin
  • Aleks Milanović – bronzanu u disciplini 100m mešovito

Štafeta 4x100m mešovito u sastavu Aleks Milanović, Una Milošević, Leon Milodanović, Aleksandra Kovač Striko – bronzana medalja

U kategoriji kadeta medalje su osvojili:

• Ognjen Gabrić – zlatnu u disciplini 100m leđno, bronzana u disciplini 400m slobodno
  • Teodora Ždrnja – zlatnu u disciplini 200m mešovito, srebrna u disciplini 100m delfin
  • Leon Ujvari – srebrna u disciplini 100m leđno, bronzana u disciplini 100m slobodno
  • Maša Kostić – srebrna u disciplini 100m slobodno i bronzana u disciplini 400m slobodno

Štafeta 4x50 metara slobodno u sastavu Ognjen Gabrić, Leon Ujvari, Teodora Ždrnja, Maša Kostić – zlatna medalja