Pregleda: 1404

Plivanje: Uspešan vikend Spartaka na Prvenstvu Vojvodine - Koltin prvak Mađarske, Rađenović bronzani na Kipru

09.06.2022. u 11:25h
Protekli vikend bio je veoma aktivan za plivače Spartaka, ali i uspešan. Takmičari Spartaka su nastupali na čak tri takmičenja i osvojili pregršt medalja.

U organizaciji Plivačkog kluba „Spartak“ u Subotici je za vikend održano Letnje prvenstvo Vojvodine za uzrast od pionira do seniora. Na takmičenju je učestvovalo oko 400 takmičara iz gotovo svih vojvođanskih klubova.

U isto vreme na Kipru održan je „Come Kup“ - zvanično plivačko takmičenje zemalja Mediterana. Na pomenutom takmičenju Spartak je u sastavu reprezentacije Srbije imao dva predstavnika - takmičara Matiju Rađenovića i trenera Bojana Race. Na trećem takmičenju, tačnije na Juniorskom prvenstvu Mađarske, nastupao je Nikola Koltin.

Matija Rađenović je u dve individualne discipline i tri štafete osvojio bronzu u štafeti 4x100m kraul, dok se Koltin okitio titulom prvaka Mađarske, osvojivši zlato na 50m prsno.

Na Prvenstvu Vojvodine za pionire i kadete gde je učestvovalo 270 plivača iz 19 klubova, ekipa Spartaka pod vođstvom trenera Vladana Konjevića i Milana Jovanovića se okitila titulom vicešampiona Pokrajine.

Medalje su osvojili: Jana Mut - dve zlatne, 100 delfin i 200 mešovito, srebrna na 200 kraul i bronzana na 400 kraul, Petra Botka - zlatna na 400 kraul, i tri srebrne, na 100 prsno, 100 delfin i 100 mešovito, Miša Novović - je osvojila zlatnu na 100 delfin, dve srebrne na 100 kraul i 100 mešovito, i bronzanu na 400 kraul, Sara Stipić - zlatna na 100 kraul i srebrna na 400 kraul, Katarina Popović - zlatna na 100 leđno.

Ženske pionirske štafete 4x50 kraul (Danica Pavićević, Loreta Paroci, Una Pastor, Janja Majerović) i 4×50 mix (Petra Botka, Miša Novović, Katarina Popović, Sara Stipić) su osvojile zlatne medalje.

Ženska kadetska štafeta 4 x 50 mešovito (Lucija Šimić, Petra Novović, Jana Mut, Mila Pavićević) osvojila je bronzanu medalju.

Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine za juniore i seniore gde je učestvovalo oko 150 takmičara iz 19 klubova u jakoj konkurenciji juniori Spartaka, pod vođstvom trenera Bojana Race, su osvojili ekipno treće mesto.

Medalje su osvojili: Nikola Koltin - zlatna medalja u disciplini 100 kraul, Marko Barši - zlatna medalja na 100 kraul, bronzana na 50 kraul, Boris Boršoš - dve zlatne medalje, na 200 i 400 kraul, bronzana na 50 kraul, Vanja Macanko - zlatna na 200 prsno, Danilo Dulić - zlatna medalja na 200 delfin, srebrna medalja na 100 delfin, Anja Zubelić  - zlatne medalje na 50 prsno, 100 prsno, 200 mešovito, srebrna na 100 mešovito, Lenka Kozomora - zlatna na 200 delfin, srebrne na 100 i 200 prsno,  Anja Skenderović - zlatna na 400 mešovito, i dve bronzane, na 200 kraul i 200 mešovito, Luka Knežević - srebrna medalja na 200 kraul, bronzana na 400 kraul i 50 delfin,  Vanja Romić - srebrna na 50, 100 i 200 kraul, Nikola Polić -  bronzana na 100 leđno.