Pregleda: 1923

Plivanje: Uspešan vikend Spartaka, osvojene 33 medalje

30.06.2023. u 16:19h

Proteklog vikenda u Beogradu je održano Prvenstvo Srbije za juniore i u apsolutnoj kategoriji gde se nadmetalo 39 klubova sa 363 plivača. Ekipa Spartaka koju je predvodio trener Bojan Race nastupila sa 13 takmičara i zabeležila zapažene rezultate.

Subotičani su osvojili 13 medalja, a istakao se Boris Boršoš sa tri zlatne i jednom bronzanom. Njihovi mlađi klupski drugari su učestvovali na međunarodnom plivačkom takmičenju u Mađarskoj pod nazivom „Treći Derbi kup Hodmezevašarhelj 2023” i osvojili 20 odličja. Pionirima Spartaka ovo takmičenje je poslužilo kao poslednja provera pred Državno prvenstvo koje će biti održano u Kragujevcu.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji na Prvenstvu Srbije za juniore i u apsolutnoj kategoriji su: Petra Čajkaš – srebro na 200m i 100m  leđno i bronzu na 200m mešovito. Nikola Koltin se okitio zlatom na 200m prsno,  srebrom na 50m prsno i bronzom na 100m prsno. Matija Rađenović doplivao je do zlata na 100m prsno u junioriorskoj konkurenciji i srebra na 100m prsno u apsolutnoj konkurenciji. David Farkaš osvojio je srebro na 100m prsno u  juniorskoj konkurenciji. Boris Boršoš osvojio je zlato na 1500m slobodno, 100m slobodno i 200m slobodno i bronzanu medalju na 400m slobodno.

Plivanje: Uspešan vikend Spartaka, osvojene 33 medaljeMedalje u Mađarskoj su osvojili: Darko Rakić -  dve zlatne, na 50m i 100m leđno, Alex Milanović - zlatna na 100m kraul i srebrna na 50m kraul, Filip Horvat - zlatna na 50m prsno i srebrna na 100m prsno, Una Milošević - zlatna na 50m prsno i srebrna na 100m prsno, Reka Sabo - dve srebrne, na 50m prsno i 100m kraul, Veljko Ivković - srebrna na 50m delfin, Vukašin Agović - četiri bronzane, 50m i 100m kraul, 100m leđno i 50m prsno, Lenka Dulić - dve bronzane - na 100m kraul i 50m prsno, Luka Berić -  bronzana na 50m delfin, Miša Novović - bronzana na 50m delfin, Helena Kovač - bronzana na 100m delfin.