Komentara: 10
Pregleda: 10358

Porodici Sesartić potrebna pomoć da se skuće

03.03.2022. u 13:58h
Izvor: Subotica.com
Borbenost i volja za životom naših sugrađana Ane i Špire Sesartić razoružava. Na bolest i invaliditet, sa kojim se nose gotovo ceo svoj vek, sada su se pridružili i nemaština i borba za krov nad glavom. Ali uprkos teretu koji bi slomio i najjača pleća, oni ne odustaju od želje da svom jedincu, trogodišnjem Leonu, obezbede život kakav imaju druga deca.
Porodici Sesartić potrebna pomoć da se skuće

Ana je od rođenja gluvonema a posle 13 operacija kukova ostala je nepokretna i kreće se u invalidskom motoriću. Špiro govori ali je sa teškim oštećenjem sluha. Međutim, njihova ljubav i želja da ona bude krunisana na najlepši način – potomstvom, nadjačala je sve zdravstvene prepreke i životne nedaće.

- Zaljubili smo se na prvi pogled u Sarajevu i odlučili da život provedemo zajedno. S obzirom da sam ja iz Splita, njoj je taj teren bio jako nepristupačan zbog kolica, pa sam se ja preselio u Suboticu. Ana je ostala trudna i do sedmog meseca je sve bilo u redu, ali je potom sve postalo preteško za nju i morao sam da ostavim posao kako bih brinuo da sve prođe kako treba. Prvog dana proleća 2019. godine dobili smo našeg Leona – priča nam Špiro.

Porodici Sesartić potrebna pomoć da se skućeOd tada sa puno ljubavi i požrtvovanja Špiro brine o Ani i Leonu, njegovom razlogu za život.  Bez posla je bio do pre mesec dana, kada se zaposlio kako limar.

- Živimo od socijalne pomoći i naknade za tuđu negu i pomoć i to je nešto više od 20 hiljada dinara. Počeo sam da radim, pa ćemo socijalnu  pomoć izgubiti, ali se nadam da ću moći da zaradim dovoljno – dodaje glava porodice. - Živeli smo na Prozivci, ali smo zbog porodičnih problema morali da prodamo stan i da podelimo novac i od toga smo kupili skormnu kuću u Ulici Sergeja Jesenjina. Kažu nam da smo možda mogli negde na selu da kupimo jeftinije, ali nama je važno da u blizini imamo bolnicu, vrtić, prodavnicu, da nije jako prometno, kako bi Ana mogla sama da funkcioniše i brine o detetu dok ja radim.

Porodici Sesartić potrebna pomoć da se skućeMeđutim, u kuću je potrebno uložiti dosta novca kako bi ona bila koliko toliko uslovna, ali i prilagođena Aninom invaliditetu. Kako vrlo brzo moraju da se isele, porodica moli sugrađane da im pomognu.

- Kažu da treba otprilike deset hiljada evra da se uloži u renoviranje, ali mi taj novac nemamo. Da radim duže podigao bih kredit i ne bih molio za pomoć, ali to sada ne mogu jer radim vrlo kratko. A moramo da se iselimo čim se završi sva procedura oko prodaje stana – sleže ramenima Špiro. – Zato nam je svaka pomoć dragocena, bilo da je u novcu ili u građevinskom materijalu i pomoću u radu.  Molimo sugrađane da nam pomognu, koliko ko može. Moja jedina želja je da budemo svi zajedno i da naše dete ima život kao i sva druga deca.

Porodici Sesartić potrebna pomoć da se skućePorodici Sesartić potrebna pomoć da se skućeSvi koji žele da pomognu porodici Sesartić to mogu da učine putem dinarskog računa 160-6000001383816-07, deviznog RS35160600000138382480, na ime Ane Sesartić, ili mogu da se obrate porodici putem telefona 061/213-0681.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 3 godine i 1 mesec
Komentara: 10
Pregleda: 10358
Povezane teme

Humanitarna akcija

humanitarna pomoć

humanitarni apel

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.