Pružni prelazi u ulici Đorđa Natoševića i na Bajskom putu nisu u funkciji
Prema rečima Dmitra Kalinića, šefa Sekcije za infrastrukturu Železničke stanice Subotica, Uredbom Vlade Srbije od prošle godine onemogućena su nova zapošljavanja u javnom sektoru, pa samim tim ni u ovom javnom preduzeću. Zaposleni koji su na ova dva pružna prelaza spuštali branike nisu dobila otkaz, već su premeštena na druga radna mesta, a kako bi se saobraćaj obavljao nesmetano i bezbedno postavljene su table sa obaveštenjima i odgovarajuća saobraćajna signalizacija.
O ovom problemu upoznat je i gradonačelnik Subotice Jene Maglai, koji je oformio radnu grupu za saradnju sa Železničkom stanicom u cilju rešavanja ovog i sličnih problema. Prema rešenju Republičkog inspektora za železnički saobraćaj i infrastrukturu, JP Železnice Srbije u obavezi su da ukinu sve pružne prelaze koji nisu u saglasnosti sa Zakonom, odnosno između kojih je na prugi manja udaljenost od 2 kilometra. Radi se o atarskim pružnim prelazima, a u narednom periodu na teritoriji grada biće ukinuto šest takvih prelaza.
U Subotici i okolini postoji 55 pružnih prelaza, na kojima su se za proteklih godinu dana dogodile dve saobraćajne nesreće koje za posledice nisu imale smrtni ishod. Većina njih je dotrajala i zbog velike frekvencije saobraćaja u lošem stanju. Prošle godine saniran je pružni prelaz na Karađorđevom putu prema Kelebiji, a do kraja godine izvršiće se rekonstrukcija pružnog prelaza Subotica – Čantavir.