Pregleda: 595

Rukomet: Spartak bolji od Kolubare (31:26)

28.11.2022. u 11:01h
Spartak je slavio protiv Kolubare rezultatom 31:26 u okviru 10. kola Super B lige. Iako su gosti prvi deo meča rešili u svoju korist uz gol razliku, nastavak je pripao Subotičanima i novi bodovi su upisani.

Spartak je poveo preko Momića, ali su gosti već u sledećem napadu poravnali rezultat. Vodila se borba gol za gol u prvih desetak minuta, a onda su Subotičani sa sva brza pogotka Strahinje Spremo i Uroša Radosavljevića stekli prednost od 6:4. Stečenu prednost Spartak je imao sve do 24. minuta kada Kolubara izjednačuje pogotkom Marka Radovanovića – 11:11. Sledi preokret u korist lazarevčana koji prvi deo utakmice rešavaju u svoju korist – 13:14.

Nastavak meča doneo je mnogo bolju igru Spartaka. Konsolidovali su Subotičani odbranu, bili precizniji u napadu i posle 48 minuta imali prednost od plus četiri - 23:19. Do kraja meča održali su veliku razliku i na kraju slavili rezultatom 31:26.

Spartak - Kolubara 31:26 (13:14)

Spartak: Gašić,  Vojvodić, Miskin 2, Stevović, Potpara Milan 1, Momić 7, Milović 6, Radosavljević 5, Spremo 2, Rakić 4, Bukvić, Milosavljević, Vuković, Ninković 2, Živković 1, Pešić 1.

Kolubara: Filipović, Jelenić 2, Jeli, Trivić 3, Žarković 6, Nenadić, Martinović, Jovanović 2, G. Radovanović,Đorđević, Tešić 1, M. Radovanović 4, Ivanović, Đurđević 6, Tešić, Jelenić 2.

Spartak u narednom kolu gostuje u Sivcu.