Pregleda: 929

Rukomet: Spartak bolji od Lavova (29:20)

10.04.2023. u 14:56h
Spartak je slavio protiv Lavova rezultatom 29:20 u okviru 18. kola Super B lige. Odličnom igrom tokom cele utakmice Subotičani su zasluženo došli do novih bodova.

Beograđani su poveli pogotkom Jovanovića, a onda je usledila serija domaćeg tima. Momić, Stevović, Radosavljević i Laković bili su precizni za vođstvo od 4:1. Dobrom igrom u odbrani, a tako i u napadu posle dvadesetak minuta igre Spartak je stekao prednost od plus šest – 10:4. Poslednjih deset minuta prvog dela proteklo je u borbi gol za gol, ali su Subotičani uspeli da održe prednost i uz prednost od 13:8 odu na pauzu.

Nastavili su u istom ritmu domaći igrači ne dovodeći u pitanje ni jednog trenutka novu pobedu i na kraju zasluženo slavili sa 29:20.

Spartak – Lavovi  29:20 (13:8)

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin 1, Stevović 6, Momić 4, Radosavljević 9, Laković 2, Spremo, Bukvić, Ivić 1, Vuković 1, Živković 4, Perazić 1, Marić, Starčević.

Lavovi: Stanković, Mijatović, Milinčić, Savić 1, Jovanović 2, Petrović 1, Isaković 6, Milošević 3, Vasić, Dabović 1, Cmiljanić 2, Đorđević, Komarica 3, Praštalo 1, Beloševac.

U narednom kolu Subotičani gostuju u Crvenki, a utakmica se igra 18. aprila.