Pregleda: 745

Rukomet: Spartak bolji od Lavova (31:21) na kraju polusezone

01.12.2023. u 13:13h
Rukometaši Spartaka upisali su još jednu pobedu. Subotičani su u 11. kolu, ujedno poslednjem u prvom delu takmičenja Super B lige, slavili protiv ekipe Lavova iz Bačke Palanke rezultatom 31:21. Domaći tim je bio bolji tokom celog meča i na kraju slavio sa deset golova razlike.

Spartak je poveo sa dva gola razlike, a onda su gosti uspeli da izjednače. To je probudilo Subotičane koji serijom od pet golova stižu do prednosti od 10:5 posle 18. minuta ige. Stečenu prednost domaći tim je održavao i na odmor otišao sa plus dva - 17:15.

U nastavku Spartak je gradio razliku, igrao sve sigurnije i na kraju dvocifreno slavio pred prvenstvenu pauzu.

Spartak – Lavovi BP 31:21 (17:15)

Spartak: Vojvodić, Miskin 4, Ivić, Marić, Kuburović 2, Laković 4, Potpara 4, Lisov, Spremo 2, Cmiljanović, Bukvić A. 5, Bukvić D. 3, Spasić 1, Kolarić 1. Ćosić 6, Maksimović.

Lavovi: Aćimović, Okuka, Soldo 2, Balać, Kralj, Obrknežević 8, Petković, Petrović 3, Rodić, Perleta 2, Budić, Haška 1, Miljković 5, Urošević.

Posle jedanaest odigranih kola (nepotpuno) Spartak drži četvrtu poziciju sa šest pobeda, dva remija i tri poraza. Lider Super B lige je Kikinda sa 8 pobeda, dva remija i mečem manjem u odnosu na Spartak.