Komentara: 7
Pregleda: 855

Rukomet: Spartak poražen od Obilića u Beogradu (29:21)

11.04.2022. u 10:44h
Rukometaši Spartaka poraženi su od Obilića u Beogradu rezultatom 29:21 u 11. kolu plejauta Superlige. Domaći tim je od starta nametnuo svoju igru, stekao visoku prednost koja je bila nedostižna za Subotičane i na kraju trijumfovao.

Obilić je bolje otvorio utakmicu i stekao prednost koja je posle 15. minuta igre iznosila čak sedam golova više 8:1. Pokušavali su Subotičani da smanje vođstvo domaćina, ali nisu uspevali.

Boljom igrom Beograđani su tri minuta pre kraja prvog poluvremena vodili sa 13:3. Malo su se trgli gosti i postigli četiri gola i na pauzu se otišlo pri rezultatu 16:7.

U nastavku je Spartak našao ritam i polako počeo da smanjuje prednost, ali je ona bila nedostižna i bodovi su ostali U Beogradu gde je domaći tim slavio -29:21.

Obilić - Spartak 29:21 (16:7)

Obilić: Radović 1, Žujović Topalović 4, Gojković, Jestrović, Dražić, Bukvić 1, Jovanović 1, Milutinović 1, Baćanović 2, Šmit 2, , Mandić 4, Turudić 1, Antić 5, Šaponjić, Sladić 8.

Spartak: Mrvović 1, Miskin, Milutinović 4, Latković, Vještica, Potpara, Spremo, radosavljević 3, Ivančević 9, Simić, Vukadinović 1, Pižurica 1, Tasić, Vuković, Vojvodić.

U narednom kolu Spartak je slobodan, potom sledi još jedno gostovanje u Beogradu Crvenoj zvezdi, dok u poslednjem kolu na svom terenu Subotičani dočekuju Jogović iz Kaća.