Pregleda: 642

Rukomet: Spartak poražen od Partizana (32:30)

29.10.2021. u 15:11h
Spartak je u okviru 5. kola Arkus lige poražen u Beogradu od Partizana, rezultatom 32:30. Lider se nije dao iznenaditi, od starta je nametnuo svoj ritam i vrlo brzo stekao prednost koja je bila nedostižna za Subotičane.

Posle samo desetak minuta igre domaćin je bio tri gola u plusu. Dobrom igrom Beograđani stečenu prednost nisu ispuštali. U 17. minutu nakon serije od četiri vezana pogotka Partizan je imao pet golova prednosti – 12:7. Uspeli su Subotičani do odlaska na odmor da smanje tu razliku na plus četiri.

I u nastavku je Partizan diktirao igru. Nisu se predavali Subotičani do poslednjeg trenutka. Smanjili su vođstvo domaćina pet minuta pre kraja na tri gola razlike 25:22, ali su grešili u finišu i bodovi su pripali crno – belima -32:30.

Partizan -Spartak 32:30 (18:14)

Partizan: Dragović 2, Radovanović 2, Živković 5, Pisarić 3, Radivojević 1, Varga 2, Stojanović 4, Ivanović 1, Trnavac, Kojadinović 2, Zečević 3, Mandić 1, Čolović, Popović 4, Maksić, Petrić 1.

Spartak: Latković, Bogosavljev, Spremo 3, Radosavljević 2, Stanković 3, Milisavljević, Skuban 1, Kovačević 9, Jevtović 2, Terzić 1, Vojvodić, Stojanović 9, Radović.

Spartak u nedelju od 18 časova u Hali sportova dočekuje Železiničar iz niša. Biće to derbi začelja s obzirom da su Nišlije bez osvojenih bodova, a Subotičani posle pet odigranih utakmica na kontu imaju samo jedan.