Pregleda: 1283

Rukomet: Spartak poražen od Partizana (32:44)

12.12.2021. u 13:03h
Spartak je poražen od Partizana u okviru 13. kola B grupe Arkus lige rezultatom 44:32. Iako su Subotičani dobro otvorili utakmicu i imali prednost u prvih petnaestak minuta, lider je brzo prokrenuo u svoju korist i na kraju odneo bodove.

Subotičani su poveli golom Potpare, potom se odbranili i udvostručili prednost preko Stojanovića. Igralo seotvoreno u uvodnim minutima, držali su igrači Spartaka stečenu prednost od plus dva do polovine prvog dela meča, a onda su gosti iskoristili brzo nekoliko grešaka i stigli do izjednačenja, a potom i prokrenuli u svoju korist rezultat i na pauzu otišli uu četiri gola prednosti 13:17.

Na startu drugog poluvremena Partizan je postigao dva brza gola  za 19:14 i u jednom trenutku imao vođstvo od plus deset 19:29. Pokušavali su Subotičani da semanje tu razliku, ali je bila nedostižna i na kraju su Beograđani odneli bodove.

Spartak – Partizan 32:44 (13:17)

Spartak: Radović, Knežević, Ivančević 1, Papeš Bogosavljev 1, Ivić, Stojanović 6, Potpara 2, Stanković 2, Jelenić 8, Obradović 1, Latković, Radosavljević 5, Simić 1, Spremo 4, Novaković 1.

Partizan: Trnavac, Beloševac, Čolović, Maksić 6, Radivojević 3, Dragović 2, Petrić 5, Radovanović, Mandić 1, Pisarić 5, Ivanović 4, Stojanović 4, Kojadinović 7, Živković 2, Mićić 3, Varga 2.

U narednom kolu Spartak gostuje u Nišu ekipi Železničara.