Pregleda: 610

Rukomet: Spartak poražen u Crvenki (31:25)

21.04.2023. u 11:18h
Rukometaši Spartaka poraženi su u Crvenki od domaće ekipe rezultatom 31:25 u 19. kolu Super B lige. Iako su Subotičani poveli, Crvenčani su preokrenuli rezultat u završnici prvog dela i na kraju slavili.

Spartak je bolje otvorio utakmicu i imao prednost sve do 22. minuta kada je Crvenka uspela da izjednači - 10:10, a potom i preokrene rezultat u svoju korist i prvi deo meča reši u svoju koris sa tri gola prednosti – 15:12.

Početak drugog poluvremena je pripao u potpunosti domaćinu. Imali su Crvenčani u jednom trenutku prednost od plus pet. Pokušavali su Subotičani da smanje razliku, ali dobra odbrana domaćija je bila na visini zadatka. Uspela je Crvenka da održi stečeno vođstvo i na kraju trijumfuje – 31:15.

Crvenka – Spartak 31:25 (15:12)

Crvenka: Čabrilo 9, S. Dragić 3, Z. Dragić, Feješ 1, Ma. Ivić 4, M. Ivić 1, Marjanac, Mašić 1, Pavićević, Podunavac 5, Račić, Šveljo, Tomić 2, Delibašić, Egić 5, Nikolić.

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin 4, Stevanović 3, Potpara 1, Momić 3, Radosavljević 8, Laković 1, Spremo, Bukvić, Ivić, Vuković, Živković 5, Perazić, Marić, Starčević.

Spartak u narednom kolu dočekuje Hercegovac iz Bačke Palanke, a utakmica se igra u subotu od 18 časova.