Pregleda: 516

Rukomet: Spartak poražen u Inđiji (34:33)

24.10.2022. u 12:52h
Rukometaši Spartaka pretrpeli su prvi poraz ove sezone. Na gostvanju u Inđiji Subotičani su poraženi rezultatom 34:33 od domaćeg tima u petom kolu Super B lige Srbije. Inđija je povela i stečenu prednost držala do samog kraja i upisala trijumf uz gol razlike.

Domaći tim je poveo,izjednačili su Subotičani, a onda su usledila dva brza gola Inđije. Vodila se borba na parketu, pokušavali su gosti da smanje stečenu prednost domaćina, nije im polazilo za rukom i na pauzu se otišlo uz prednost Inđije od četiri gola prednosti – 19:15.

U drugom poluvremenu Subotičani su bili efikasniji. Vodila se borba gol za gol i od 37. minutu pri rezultatu 23:16  je usledila serija Spartaka od četiri vezana pogotka za 24:20. Kako se blićio kraj utakmice Subotičani su bili bolji rival na terenu, ali se Inđija nije dala salomiti. tTri minuta pre kraja na semaforu je stajao rezultat 32:28. Uspeli su Subotičani da smanje na dva razlike 32:30, ali su domaći igrači u finišu povećali na plus četiri 34:30. U poslednjem minutu meča Spartak je nanizao tri gola, ali je pobeda ipak pripala Inđiji 34:33.

Inđija – Spartak 34:33 (19:15)

Inđija: Ma. Draško 1, Baljak 2, Petrović, Živković 2, Ristić 9, Marinković 8, V. Živković, Grozidć 5, Ml. Draško 2, Balić, Aćimov 1, Jevtović 4, Dušanić, Ćućuz, Mandić.

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin, Stevović 5, Potpara, Momić 3, Milović 3, Radosavljević 6, Spremo 2, Rakić 7, Bukvić 1, Bošković 3, Milosavljević, Ivić, Vuković, Ninković 3.

Spartak u narednom kolu dočekuje ekipu Smedereva. Utakmica se igra u subotu od 17 časova.