Pregleda: 776

Rukomet: Spartak poražen u Inđiji

24.10.2023. u 10:00h
Rukometaši Spartaka poraženi su u Inđiji rezultatom 28:21 u okviru 5. kola Super B lige. U izuzetno neizvesnoj utakmici pobednik je odlučen u drugom poluvremenu.

Spartak je poveo preko Nikole Ćosića, ali je Inđija brzo poravnala pogotkom kapitena Draška. Vodila se borba gol za gol gde su gosti imali prednost, a domaćin sustizao. U 11. minutu Inđija je preokrenula rezultat- 5:4 preko Panovića. Nastavlia se borba do poslednjeg minuta je bilo neizvesno, a onda se pobrinuo Ćosić da ponovo dovede Subotičane u prednost -12:13. I dok se činilo da će prvo poluvreme pripasti Spartaku uz minimalno vođstvo, Panović je ponovo pogodio i izjednačio – 13:13.

U drugom delu utakmice obe ekipe su prikazale sjajnu igru, kako u napadu tako i u odbrani. Imala je Inđija gol prednosti sve do 40. minuta, a onda je usledila serija od tri gola za vođstvo od 20:17 preko Bogojevića i Rakocije. Smanjuje Potpara, a potom je precizan bio i Bukvić za 22:19. Pokušavali su Subotičani da nadoknade minus od tri gola, ali su ih neiskorištene prilike u napadu i  greške u odbrani koštale visoke prednosti Inđije posle serije od pet golova – 27:19 u 58. minutu. Uspeo je Laković sa dva gola da smanji na 27:21, ali je tačku na pobedu domaćeg tima stavio Vušurović – 28:21.

Inđija – Spartak 28:21 (13:13)

Inđija: Brdar, Milovanović, Panović 4, Ninković, Rakocija 6, Radovanović 3, Ml. Draško 3, Dušanić 2, Bogojević 4, Grozdić, Vušurović 4, Mašić, Ma.Draško 2, Živković, Lemaijić, Kovačević.

Spartak: Vojvodić, Marić, Potpara 3, Maksimović, Kuburović, Miskin 1, Spasić 2, Laković 2, Spremo 4, Lisov, Bukvić 2, Ivanišević, Ćosić 5, cmiljanović 2, Dražić, Kolarić.

U narednom kolu Spartak dočekuje Sinđelić, a utakmica se igra u nedelju, 29. oktobra, od 20 časova.