Pregleda: 728

Rukomet: Spartak poražen u Kostolcu (34:25)

15.11.2021. u 10:49h
Spartak je pretrpeo poraz od Rudara u Kostolcu, rezultatom 34:25, u okviru 9. kola Arkus lige. Iako je početak utakmice protekao u velikoj borbi i izjednačenoj igri, domaćem timu je bilo dovoljno 15 minuta da prelomi meč i dođe do prednosti koju do kraja nije ispuštao.

Otvoreno i borbeno od starta. Imao je domaći tim prednost, paSubotičani, a onda posle 15 minuta neizvesnost Kostolčani preokreću u svoju korist7:6 i serijom od pet golova za samo pet minuta igre dolaze do vođstva 11:6 što je bilo nedostižno za goste.

U nastavku je Rudar povećao prednost na plus devet i već tada je bilo rešeno pitanje pobednika. Nisu uspeli Subotičani da urade nešto više, devet golova je bilo nedostišno i konačan rezultat na semaforu je bio 34:25.

Rudar: Vuković, Murina 1, Merdović 4, Jokić 4, Ristić 1, Đorđević 1, Panić 6, Ristić 2, Radovanović, Stanisavljević 4, Stevović, Dimitrijević 1, Milošević, Tatari 4, Nedeljković 6.

Spartak: Latković, Bogosavljev, Knežević, Spremo 1, radosavljević 6, Jelenić 2, Stanković, Simić, Skuban 5, Kovačević 4, Jevtović 2, Terzić 1, Stojanović 4, Potpara, Radović.

U narednom kolu Spartak dočekuje Šamot iz Aranđelovca. Utakmica se igra u subotu od 19 časova.