Pregleda: 722

Rukomet: Spartak savladao Apatin (35:27)

07.10.2022. u 17:47h
Spartak je nastavio pobedničku seriju. Subotičani su pred svojom publikom trijumfovali nad Apatinom rezultatom 35:27 u četvrtom kolu Super B lige Srbije.

Domaći tim je prvi upisao poen, ali su Apatinci ubrzo izjednačili. Usledila je odlična igra Subotičana i posle pet minuta igre imali su prednost od tri Gola – 4:1. Nastavili su u golgeterskom raspoloženju igrači Spartaka i prvo poluvreme rešili u svoju korist 15:11.

Nastavak utakmice doneo je bolju igru Apatinaca. Uspeli su gosti da istope prednost Subotičana na gol razlike. Nije to poremetili domaćine, trgli su se i ubrzo napravili zalihu. Ptenaestak minuta pre kraja tim Slaviše lakovića je uspeo da se odmakne na plus šest - 28:22. Priveli su meč kraju domaći igrači mirno stremeći ka trećoj uzastopnoj pobedi. Slavili su sa osam golova razlike 35:27.

Spartak – Apatin 35:27 (15:11)

Spartak: Nikolić, Momić 2, Miskin 1, Milović 2, Vuković, Ivić, Milisavljević 3, Potpara, Gašić, Spremo 6, Radosavljević 11, Bošković 4, Bukvić, Rakić 6, Laković, Vojvodić.

Apatin: Milićević, Pilipović, Gajin, Rudić 4, Horvat 4, Jokić, P. Mandić 1, Kuprešanin, Bogojević, Z. Mandić, Polovina, Milojević 8, Pejić3, Braun 3, Gardijan 4.

U narednom kolu Spartak gostuje u Inđiji, a meč je na programu 22. oktobra jer sledi reprezentativna pauza.