Pregleda: 753

Rukomet: Spartak savladao Šamot (23:21)

26.04.2021. u 11:22h
Spartak je zabeležio pobedu u borbi za opstanaku u Superligi. Subotičani su bili bolji od Šamota iz Aranđelovca i slavili rezultatom 23:21. Domaći tim je do važnih i vrednih bodova stigao u samoj završnici utakmice.

Rukometaši Spartaka su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 2:0, ali su gosti ubrzo izjednačili, potom i preokrenuli u svoju korist 2:3. Nisu posustajali domaći igrači, ponovo je bio izjednačen rezultat na semaforu 4:4. Razigrani gosti u želji da dođu do pobede nisu se štedeli. Svaku grešku Subotičana su koristili i posle 20 minuta igre stekli veliku prednost od plus pet. Do odlaska na odmor Spartak je uspeo da smanji prednost Aranđelovčana i na pauzu se otišlo uz dva gola razlike – 11:13.

U nastavku je Spartak pružio mnogo bolju igru uspeli su da izjednače, ali to nije bilo dovoljno. Šamot je ponovo kod rezultata 14:14 preokrenuo u svoju korist i poveo sa 14:16. Domaći tim se trgao, potom stigao do izjednačenja, a onda golom Peića ponovo poveo 20:19. Bili su precizni Potpara 21:19, a o nda Kojadinović kod 22:20.

U samom finišu gosti su imali udarac sa sedam metara, smanjili na 22:21, ali je tačku na pobedu stavio Radosavljević – 23:21.

Spartak - Šamot 23:21 (11:13)

Spartak: Jovanović, Grozdić, Bižić, Spremo 2, KOjadinović 3, Radosavljević 6, Miskin, Đurović, Skuban 5, Petrović, Vojvodić, Peić 1, Potpara 4, Kolundžić, Jovanovski 2, Arđelan.

Šamot: Ilić, Preković, Pešićč 4, Ranković, Radosavljević 4, Živojinović 5, Dragutinović 3, Lomić 1, Milinić 2, Avramović 2, Živković, Stojković, Radović, Mitrović.