Pregleda: 620

Rukomet: Spartak slavio protiv Hercegovca (36:23)

17.10.2023. u 13:04h
Rukometaši Spartaka u 4. kolu Super B lige pobedili su Hercegovac rezultatom 36:23 . Gosti su prvo poluvreme rešili u svoju korist i uz minimalnu prednost se otišlo na pauzu. U nastavku su Subotičani bili bolji rival na parketu. Preokrenuli su rezultat i na kraju zasluženo slavili.

Gosti iz Gajdobre su dobro otvorili utakmicu i stekli prednost od 3:1, a onda su se Subotičani raspucali i ubrzo preokrenuli u svoju korist. Usledio je period igre gol za gol. Vreme je odmicalo, a neizvesnot je i dalje trajala. Ipak u 25. minutu Spartak dolazi do prednosti  od plus tva i umesto da nastavi u istom ritmu, ubrzo dozvoljava rivalu da je anulira i do odlaska na odmor ponovo stekne prednost – 13:14.

Drugo poluvreme je donelo bolju i sigurniju igru Subotičana. Odlično je domaći tim postavio odbranu, a u napadu bio nepogrešiv i sjanom serijom stekao visoku prednost od 18:14. Nije posustajao domaćin i do kraja je uspeo da poveća vođstvo  na plus 10 što je bilo nedostižno za Hercegovac i bodovi su ostali u Subotici  - 36:23.

Spartak – Hercegovac 36:23 (13:14)

Spartak:  Miskin 1, Ivić, Ivanišević, Marić, Kuburović 5, Laković 6, Potpara 4, Lisov, Spremo 4,  Cmiljanović 4, Dražić 1, Bukvić 7, Spasić 2, Kolarić, Ćosić 2, Vojvodić, Maksimović.

Hercegovac: B. Dutina, Kozomara 2, Radenković 5, Vučković, Živanović, V. Dutina 1, Ratković, Doder, Soldo, Janjić, Braun, Čuport 1, Medić 4, Marković 10.

U narednom kolu Spartak gostuje u Inđiji.