Pregleda: 707

Rukomet: Spartak slavio protiv Sinđelića (17:24)

27.02.2023. u 14:03h
Rukometaši slavili su u Beogradu protiv Sinđelića rezultatom 24:17 u okviru 13. kola Super B lige Srbije. Boljom igrom Subotičani su stigli do novih bodova u nastavku šampionata.

Spartak je dobro otvorio utakmicu, poveo pogotkom Momića, ali je Sinđelić odmah izjednačio  preko Jevtovića. Usledila je odlična igra Subotičana kako u napadu, tako i u odbrani i u 12. minutu su imali prednost od 6:1. Nastavljena je borba na parketu, gde je domaći tim uspeo da smanji razliku na minus dva do odlaska na pauzu – 9:11.

U nastavku utakmice Spartak je i dalje diktirao ritam igre i nijednog trenutka nije doveo u pitanje kome će bodovi pripasti. Razigrani Subotičani na kraju su trijumfovali sa 24:17 i uknjićili prve bodove u nastavku prvenstva.

Sinđelić - Spartak 17:24 (9:11)

Sinđelić: Stojanović 4, Kerkez, Stanišić 2, Grujičić 1, Stanković, Samardžija, Tasić, Nikolić 3, Zlatković 2, Šljukić, Ostojić, Starčević 1, Jevtović 2, Filipović, Tonov 2, Manjenčić.

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin 2, Stevović 6, Potpara, Momić 5, Radosavljević 6, Laković 1, Spremo 1, Bukvić, Ivić, Vuković, Ninković, Živković 3, Perazić, Marić.

U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu Uba, a utakmica se igra u nedelju, 4. marta.