Pregleda: 750

Rukomet: Spartak slavio protiv Vrbasa (27:21)

02.10.2023. u 10:20h
Rukometaši Spartaka su u 2. kolu Super B lige pred svojim navijačima upisali su pobedu nad Vrbasom rezultatom 27:21. Iako su gosti na startu poveli, Subotičani su se razigrali i brzo preokrenuli rezultat u svoju korist, a na kraju i zasluženo slavili.

Gosti su poveli sa tri gola razlike, a onda su domaćini krenuli bolje i preciznije u napadu i stigli do izjednačenja posle 10 minuta – 4:4. Milan Potpara je bio precizan za preokret i poveo svoju ekipu ka prvoj pobedi u novoj sezoni. Vodila se velika borba na parketu, igralo se gol za gol, ali su Subotičani uspeli da očuvaju stečenu prednost i na pauzu odu uz minimalnu prednost – 13:12.

Na startu drugog dela Vrbas je izjednačio, ali je to bilo sve. Spartak je sjajnom igrom u napadu i odličnom odbranom uspeo da se odlepi na visoku prednost od čak šest golova  23:17 desetak minuta pred kraj meča. Nisu gosti uspeli da dostignu visoko vođstvo domaćina i bodovi su pripali Spartaku – 27:21.

Spartak – Vrbas 27:21 (13:12)

Spartak: Miskin 2, Ivić, Ivanišević, Marić, Kuburović 3, Laković 4, Potpara 6, Lisov, Spremo 1,  Cmiljanović 1, Dražić, Bukvić 6, Spasić, Ćosić 4, Vojvodić, Maksimović.

Vrbas:  Žegarac 1, Vujičić, Podunavac 1, Musić 3, Momić 4, Gaćinović 4, D. Bajrović, R. Kovačević 1, Roganović 1, Krivokapić 3, Kovačević S., J. Kovačević,  Mirković 2, A. Bajrović, Skuban, Zekić 1.

U narednom kolu Spartak gostuje u Lazarevcu gde se sastaje sa ekipom Kolubare.