Sportski vikend iza nas

31.01.2011. u 00:53h
Izvor: RTV Yueco

Košarkaši Spartaka poraženi

U derbiju Prve B lige za košarkaše Spartak - BKK Radnički Beograd 69:77 (19:22, 20:13, 18:25, 12:17).Bio je ovo derbi 15.kola u kojoj su igrači Spartaka pružili dobru košarkašku predstavu ali nedovoljna za pobedu protiv prvoplasirane ekipe na tabeli. Na početku meča Spartak je poveo sa 7:4, ali gosti su serijom poena pet nula preokrenuli rezultat u svoju korist.Početkom druge četvrtine igrač Spartaka Srđan Stojanović održavo je svoju ekipu u igri. Domaći igrači su u završnici druge četvrtine imali prednost od 39:32.Nastavak meča bolje su počeli košarkaši iz Beograda koji su preokrenuli rezultat na 39:47.Poenima Karahodžića i Vukolića Spartak je smanjio na 44:47. I u tom periodu igre domaći košarkasi imali su i podršku sa tribine borili su se koliko su mogli. U poslednjih deset minuta gosti iz Beograda su bili konstantno u vođstvu, ali domaći košarkaši imali su veliku želju da ostvare povoljniji rezultat, ali nedostajalo im je i sportske sreće. Igrač Spartaka Srđan Stojanović bio je najefikasniji na parketu Hale sportova sa 23 poena.

Košarkašice nastavljaju pobednički niz

U nastavku Prve lige za kosarkašice, igračice Spartaka osvojile su bodove u Nišu Student - Spartak 72:76 po četvrtinama (24:24,17:25, 22:9, 9:18).obedom u Nišu devojke Spartaka nastavljaju pobedničku seriju u 2011 godini.

Kuglanje: Pionir ubedljiv protiv Kozare

Kuglašice subotičkog Pionira su u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona na svojim stazama savladale ekipu Kozare iz Gradiške (BiH) sa 3.250:2.895 (8:0) i mirno putuju na revanš 19. februara. Ako pregrmi i susret u Gradišci, što je realno očekivati, Pionir će se plasirati na fajnal for Lige šampiona, čiji će domaćin 2. i 3. aprila biti Bad Langenzalca u Nemačkoj. U ekipi domaćina sjajno je odigrala Nevenka Joković - 616 čunjeva, a dobro je igrala i Livia Santo - 558 čunjeva.

Vaterpolisti Spartaka poraženi

U drugom meču Prve B lige u vaterpolu Spartak - Dunav Novi Sad 9:14 (2:3, 3:5, 3:3, 1:3).

Stonoteniseri Spartaka pobedili ekipu Kikinde

Stonoteniseri Spartaka drugi deo prvenstva Super lige počeli su pobedom Kikinda - Spartak 0:3.

Prijateljski meč: Spartak Vojput - Crvenka 26:21

U prijateljskoj rukometnoj utakmici igrači Spartak Voj puta pobedili su ekipu Crvenke rezultatom 26:21.Trener subotičkih rukometaša Svetozar Jovović šansu je pružio svim igračima.Ovo je pripremni period kada se igraju prijateljski mečevi kako bi se ekipe što bolje pripremile za drugi deo prvenstva.Drugi deo prvenstva Prve lige počinje krajem narednog meseca.