Pregleda: 1742

Sportsko penjanje: Uspeh Subotičana na Državnom prvenstvu

16.06.2021. u 15:40h

Tokom proteklog vikenda u Beogradu je održano prvo kolo Državnog prvenstva u sportskom penjanju u disciplini "bolder". Takmičari sportsko-penjačke sekcije PSK "Spartak" Subotica osvojili su sedam medalja, a u ukupnom plasmanu, na osnovu ostvarenih rezultata, u konkurenciji 12 klubova Subotičani su na 2. mestu na rang listi sportsko-penjačkih klubova.

Plasman: U konkurenciji dece do 10 godina Maksim Purlija zauzeo je prvo mesto, Regina Šiplika je bila četvrta. Kod kadeta do 12 godina Damjan Rapaić je bio drugi, Tamaš Kušera je zauzeo treće mesto, Alina Ljakić je bila osma, dok je Dora Virag takmičenje okončala na 20. mestu.

U konkurenciji juniora Subotičani su bili najuspešniji, Nora Bognar se okitila zlatom, Stela Latoš i Žaklina Besedeš su osvojile srebrne medalje, Aron Tot je zauzeo 6. mesto. Nora Bognar u konkurenciji seniora bila je druga, Žaklina Besedeš je bila peta, a Aron Tot se našao na 13. mestu.