Pregleda: 2401

Tenis: Subotičanke najbolje u U14 uzrastu, zapaženi nastupi Spartakovih U10 igrača na Kupu Srbije

29.09.2021. u 10:56h
Proteklog vikenda bilo je dosta tenisa na terenima u Srbiji, ali i lepih rezultata za mlade tenisere iz Subotice. Ženska ekipa Spartaka postala je šampion u konkurenciji U14, dok su MIla Polovina i Stefan Dimitrioski ispunili očekivanja i još jednom pokazali da poseduju kvalitet za budućnost.

Od 25. do 27. septembra u Beogradu je održan završni turnir Prvenstva Srbije za dečake i devojčice do 14 godine, kao i Kup Srbije za uzrast do 10 godina.

Spartakov U14 tim devojčica, u sastavu Lana Virc, Anja Pisar, Ines Stojanović i Nina Bokan, podigao je najvredniji pehar namenjen najboljoj ekipi Srbije. Subotičanke su u finalu sa ubedljivih 4-0 savladale "Top Tenis". Trener ekipe je Veselin Rakočević.

U dublu su Lana Virc i Anja Pisar pobedile Anđelinu Radovanović i Taru Marković 6-0 6-0. U singlu je Lana Virc pobedila Miljanu Ratković 6-0 6-0, Ines Stojanović je savladala Milenu Brđanin 6-3 6-2, dok je Anja Pisar pobedila Anastasiju Močević 6-0 6-2.

MILA I STEFAN NA ZAVRŠNOM TURNIRU KUPA SRBIJE

Kup Srbije za dečake i devojčice do 10 godina, najvažnije takmičenje u Srbiji u tom uzrastu, održano je na terenima Tenis kluba "Partizan" u Beogradu. Na turniru je učestvovalo najboljih 8 takmičara i takmičarki iz svakog regiona. Subotičanka Mila Polovina osvojila je treće mesto, dok je Stefan Dimitrioski završio nastup plasmanom od 5. do 8. mesta.

Mila Polovina

Mila je u polufinalu izgubila od Hane Ilić rezultatom 2:1 (2-4, 4-1, 7-2). Na putu do polufinala Mila je sa po 2-0 savladala Nikolinu Pešić iz Partizana i Minju Todorović iz Vojvodine. Osvajanje trećeg mesta na Kupu Srbije za Milu predstavlja najveći uspeh u njenoj dosadašnjoj karijeri, a postignuti rezultat još više dobija na značaju kada se zna da je pehar osvojen u žestokoj konkurenciji najboljih takmičarki u Srbiji za uzrast do 10 godina starosti.

Stefan Dimitrioski

Stefan je u osmini finala sa 2-0 savladao Konstantina Trajkovića, a iz daljeg takmičenja izbacio ga je Petar Travica, ispostavilo se finalista u konkurenciji dečaka.

Na sve ovo treba dodati da su juniori Spartaka (U18) u finalu Prvenstva Srbije i boriće se za novi trofej. Ovaj turnir za dečake igra se u Subotici.