Komentara: 13
Pregleda: 4191

U godini velikog jubileja FK "Bačka 1901" ispala u niži rang

07.06.2021. u 10:52h

Fudbalski klub "Bačka 1901" u avgustu proslaviće, nadamo se, 120 godina postojanja. Kao najstariji klub u Srbiji nosi posebnu odgovornost i obavezu da to i nekim prikladnim rezultatima prati. Ipak, posle osam sezone u Srpskoj ligi, usled ostvarenih rezultata, umesto o šampionskim snovima i promociji u viši rang, o čemu se ne tako davno pričalo, Bačka ide u rang niže.

Bačka 1901 od sezone 2013/14. nastupa u Srpskoj ligi Vojvodine. četvrtom rangu nacionalnog prvenstva, gde je najbolji rezultat ostvaren prošle sezone, kada je "crvenim đavolima" izmakla Druga liga.Sezona u SLV, koja je okončana u nedelju, za Bačku je završena još jednim porazom na svom terenu, ovaj put izuzetno teškim, protiv srednjetabelaša OFK "Stari grad" koji je u Subotici bio bolji rezultatom 8:1.

Što se tiče samog meča, gosti su već u 4. minutu stigli do prednosti, a onda je usledila dobra igra domaćina i došlo je do izjednačenja. Glišović je bio precizan za 1:1. Nije mnogo trebalo ekipi Starog grada da ponovo stigne do prednosti -1:3. U nastavku su gosti postigli još pet  golova i to poslednji sa 11 metara za ubedljiv trijumf od 8:1.

Bačka 1901 – Stari grad 1:8 (1:3)
Glišović 20’ - Gluvić 4’, Krajnović 22’, Juhik 25’, 71' i 79', Rodić 56’, Matijašević 58’, Radić 84’ (p)

Bačka: Jovanović, Šojić, Đurović, Bjedov, Mezei, Simić (Malenčić), Anđić (Jovanović), Žiža, Glišović, Kežman, Krmar (Provči).

Stari grad: Vlajić, M.Gluvić, Stojanović (Radić), Tanasić, Zekić (V. Ilić), Vlajić (Kovačević), Krajnović (Matijašević), Rodić, M. Ilić (Banjac), B.Gluvić, Juhik.

U 38 odigranih kola Bačka je pobedila samo 12 puta, izgubila 21 meč i završila na 15. mestu. Subotički "crveno-beli" takmičenje će nastaviti u Vojvođanskoj ligi, grupa "Sever".