Usvojen budžet za 2018. godinu
Po rečima predstavnika vlasti, pri izradi budžeta vodilo se računa da on, pre svega, bude razvojni, i da u njemu bude mesta za važne projekte.
- Pre svega smo mislili na ulaganje u Palić i nastavak projekata koji više od dve decenije nisu završeni, poput „Ipsilon kraka“, zgrade Narodnog pozorišta... Tu je i dovođenje novih investitora u Industrijsku zonu i naredne godine očekujemo otvaranje bar još 100 novih radnih mesta i siguran sam da će i ono što je predviđeno u putnoj infrastrukturi biti završeno – istakao je gradonačelnik Bogdan Laban. - Čekali smo predugo na međunarodni tender za ulaganje na Paliću, potrošili smo godinu dana mandata i videli da nema ništa dok sami ne zasučemo rukave. Niko neće da ulaže kapital, tamo gde nema sadržaja i gde neće imati profit. Da bi privukli nove investitore moramo mi da pokrenemo inicijativu i da im ponudimo što više sadržaja.
Odbornici opozicije nisu štedeli kritike na račun budžeta i planiranih ulaganja, kao što je na primer krov na mesnoj zajednici Bački Vinogradi od 45 hiljada evra, a za mnoge je on predimenzioniran, iako pred nama nije izborna godina.
- Planirano je 120 miliona dinara za neki spa centar, za koji ne znamo kakav je, a pored toga lokalna samouprava ne bi trebala da bude investitor hotelskih kompleksa. Nismo u stanju ni „Elit Palić“ da dovedemo u red vezano za naše vlasništvo, a kamoli da gradimo nove objekte – smatra Jene Maglai, predsednik Pokreta za građansku Suboticu.
Po mišljenju Saše Vučinića, odbornika DS-a, prihodovana strana je nerealna.
- Po mojoj proceni to je oko 550 miliona, ali sve zavisi kako će se realizovati prodaja imovine i dela prostora Prve kasarne – dodaje Vučinić.
Mogla se čuti i zamerka što Subotica nema Sigurnu kuću, za koju ove godine nisu predviđena sredstva, ali gradonačelnik je obećao da će naći način da se taj problem reši.
Zasedanje je obeležio i mali incident u kome odbornik opozicije nije želeo da napusti govornicu iako mu je oduzeta reč.