Pregleda: 1111

Vaterpolo: Poraz Spartak Prozivke od ŽAK-a (10:12)

13.12.2021. u 13:46h
Vaterpolisti Spartak Prozivke poraženi su u meču 8. kola Prve B lige od ŽAK-a iz Kikinde rezultatom 10:12. Posle velike i neizvesne borbe pitanje pobednika odlučeno je u samoj završnici.

Velika borba u bazenu vodila se od samog starta, a posle prve deonice rezultat je bio izjednačen - 4:4. Ni druga šetvrtina nije donela neku veću promenu, neizvesnost je nastavljena, a viđena su samo dva gola za 5:5 pred odlazak na poluvreme.

U trećoj četvrtini Spartak Prozivka je bio bolji i golom razlike je rešio u svoju korist 4:3, ali je finiš utakmice ipak pripao ŽAK-u. Kikinđani su pobedili sa 1:4 i stekli prednost od dva gola koja im je na kraju donela trijumf (10:12) i bodove.

Spartak - ŽAK 10:12 (4:4, 1:1, 4:3, 1:4)

Spartak: Milošević, Varkulja, Ugarković, Ivković 3, Lovadinov, Ćurčin 3, Bulatović, Jarić 3, Radumilov, Lugonja 1, Vešić, Mirović, Crnković, Šorš.

ŽAK: Marinković, Đukić. Jerinkić, Zorić, Budurin, Jovanović, Suvačarev 2, Marjanović 1,Jakšić 4,Gavranov 1, Simić 1,Dimitrov 1, Stepanov, Blažević.

U narednom kolu Spartak Prozivka gostuje u Obrenovcu gde će snage odmeriti sa Tentom. Utakmica se igra u subotu, 18. decembra.