Pregleda: 721

Vaterpolo: Spartak poražen od Beograda (10:11)

01.11.2023. u 14:01h
Vaterpolisti Spartaka poraženi su u 2. kolu Prve A lige od Beograda rezultatom 11:10. Iako su Subotičani dobro otvorili utakmicu i posle prve deonice imali prednost, u daljem toku su gosti bili bolji i na kraju golom razlike došli do pobede.

U prvoj četvrtini Spartak je bio mnogo bolji, iskoristio povoljne prilike i poveo sa 4:2. U ndugoj deonici se vodila velika borba i uz puno neizvesnosti okončana je nerešeno 3:3.

Drugi deo susreta pripao je Beogradu. Rešili su gosti treću četvrtinu u svoju korist uz plus dva, dok su u četvrtoj bili bolji za gol i na kraju odneli bodove – 10:11.

Spartak – Beograd 10:11
(4:2, 3:3, 1:3, 2:3)

Sparak: Ćalasan, Bulatović, Vasović 1, Ivković, lovadinov, Ćurčin, Ugarković, Jarić 1, Konatar 3, Talaja 3, Stojanović 1, Imrić, Milošević, Mickić. Trener Vasović.

Beograd: Uzelac, Beronja, Maksimović, Žutić, Cincar, Banović 4, Kozarski, Marjanović 1, Acković 2, Cvetković 3, Vuksanović, Ivanović, Stanošević, Kokanović. Trener Boščanin.

U naredom kolu Spartak gostuje u Zemunu.