Komentara: 2
Pregleda: 627

Vaterpolo: Spartak slavio protiv Dorćola (18:10), sledi takmičenje po grupama

06.02.2023. u 11:09h
Spartak je slavio u Beogradu protiv Dorćola sa 18:10 u okviru 11. kola Prve B lige. Subotičani su od starta bili bolji tim u bazeni, ali je meč prelomljen tek u trećoj četvrtini koju su rešili sa pet plus u svoju korist i stekli nedostićnu prednost od osam golova. Od 18. februara sezona se nastavlja takmičenjem po grupama, pre toga Spartak će u utorak odigrati zaostali meč 10. kola.

Prvu i drugu deonicu Spartak je dobio uz minimalnu gol razliku za odlazak na odmor uz rezultat 6:4. Drugo poluvreme donelo je sjajnu igru Subotičana. Raspucali su se plavo – beli i posle osam minuta igre na semaforu je stajao rezultat 5:13. U poslednjoj četvrtini i domaći tim se probudio, pa je ona okončana nerešeno 5:5. Velikih plus osam je bilo nedostižno za Dorćolce i Spartak je odneo bodove.

Dorćol – Spartak Patent CO 10:18
(1:2, 3:4, 1:7, 5:5)

Dorćol: Milosavljević, A.Janjić 3, M.Janjić 2, Đorđević, Mileusnić, Molić 1, Marković, Cvetanović 2, Rakić, Veličković, Čujić, Finrih 2. Trener: Živanović.

Spartak: Ćalasan, Čongor, Šormaz 3, Ivković 3, Bulatović, Popović 1, Ugarković 2, Jarić 2, Lugonja, Ćurčin, Stojanović 5, Ivković 2, Todić, Stojanović. Trener: Tešić

Spartaku je ostalo da odigra još zaostali meč 10. kola protiv Rasine iz Kruševca, a taj duel je zakazan za sutra (utorak) od 19 časova na bazenu Prozivka.

Prvenstvo se u tekućoj sezoni igra u periodu 29. oktobra 2022. do 15. aprila 2023. godine. Ligaški deo se igra u periodu do 4. februara. Deo takmičenja po grupama 1-6. mesto i 7-12. mesto se igra u periodu 18. februara do 1. aprila, dok se plejaut (za plasman u Prvu A ligu) igra od 8. do 15. aprila.

Kalendar utakmica u grupi od 1-6. mesta (5 kola): 18. februar, 4. mart, 18. mart, 25. mart i 1. april.