Pregleda: 688

Vaterpolo: Spartak ubedljiv protiv Rasine (17:5)

10.02.2023. u 16:59h
Vaterpolisti Spartaka ostvarili su ubedljivu pobedu u zaostaloj utakmici 10. kola Prve B lige Srbije. Subotičani su rezultatom 17:5 savladali Rasinu iz Kruševca.

Prva deonica je protekla u velikoj borbi, ali bez golova. U drugoj četvrtini Subotičani su se razigrali I vrlo brzo stekli prednost od 6:0.

U nastavku meča gostima je teško bilo da dostignu veliku prednost Spartaka stečenu posle 16 minuta igre. Smanjili su na 6:2, a onda je domaći tim pokazao još jednom zašto zauzima prvu poziciji. Rešio je Spartak treću četvrtinu u svoju korist, a u  završnici meča sa još šest golova u mreži Rasine opravdao ulogu favorita I upiso novi trijumf – 17:5

Spartak – Rasina 17:5 (0:0, 6:0, 5:3, 6:2)

Spartak: Ćalasan, Varkulja 1, Šormaz 1, Ivković 3, Bulatović 1, Nedeljković, Ugarković 4, Čović 1, Lugonja 2, Ćurčin 4, Stojanović 1, Ivković, Todić, Stojanović. Trener: Tešić.

Rasina: Rilak, Veljović, Bogdanović, A. Tomašević, Spasić 2, Milojković, Maksimović, Nikolić 1, Vasiljević, Šoškić 1, Nešić, Rašić 1. Trener: Matejić.

Prvenstvo se u tekućoj sezoni igra u periodu od 29. oktobra 2022. do 15. aprila 2023. godine. Ligaški deo je okončan. Od 18. februara sledi deo takmičenja po grupama od 1. do 6. mesta i od 7. do 12. mesta i igra se do 1. aprila, dok se plejaut (za plasman u Prvu A ligu) igra od 8. do 15. aprila.

Utakmice u grupi (od 1. do 6. mesta) igraju se: 18. februara, 4. marta, 18. marta, 25. marta i 1. aprila.