Pregleda: 1395

Vaterpolo (Ž): Spartak slavio protiv Šapca (16:5)

16.11.2021. u 10:16h
Vaterpolistkinje Spartaka otvorile su sezonu u Prvoj B ligi ubedljivom pobedom. Subotičanke su bile bolje od ekipe Šapca i slavile rezultatom 16:5.

Na startu utakmice Spartak je bio neumoljiv prema Šapčankama i ostvario prednost u prvoj četvrtini od 6:0. Stečena prednost bila je već nedostižna za gošće koje su u drugoj deonici uspele samo jednom da zatresu mrežu Subotičanki i na poluvreme se otišlo uz vođstvo domaćeg tima od 9:1.

Igračice Spartaka dominirale su i u nastavku. Treća četvrtina okončana je sa dva gola razlike, dok je najtešnji rezultat bio u poslednjoj deonici, ali pitanje pobednika ni jednog trenutka se nije dovelo u pitanje.

Spartak - Šabac 16:5 (6:0, 3:1, 5:3, 2:1)

Spartak: Mesaroš, V. Kozla 6, L. Kozla 1, Kovačević 3, Tokić 2, Bačanji, Bugarski, Mesaroš 3, Balać, Ljubičić, Žagar, Benedek, Varga, Duranti.

Šabac: Đorić, Aleksić, Milinković, Urošević, Đurić 4, Atić 1, Petrović, Babić, Mijailović.

U narednom kolu Spartak gostuje u Senti, gde se sastaje sa istoimenom ekipom.