Komentara: 2
Pregleda: 1381

Veslanje: Mačković i Vasić osvojili bronzu na Svetskom kupu u Beogradu

29.05.2022. u 20:30h
Srpski dvojac bez kormilara Martin Mačković i Miloš Vasić osvojili su bronzanu medalju na 1. Svetskom kupu koji se održavao u Beogradu od 27. do 29. maja na Adi Ciganliji.

Srpski veslači su nakon sjajne trke na 2000 metara osvojili treće mesto sa vremenom 6:22,32 sa nešto više od dve sekunde zaostatka iza britanskog dvojca Polivera Vejna Grifita i Tomasa Džordža koji se okitio zlatom. Srebrne medalje osvojili su Španci Haime Kanaleho Pasos i Havijer Garsija Ordonesa.

Prvog dana Kupa reprezentativci Srbije su obezbedili plasman u polufinale nakon druge trke sa vremenom od 6:47,15. Olimpijska posada je plufinalnu trku okončala na prvom mestu  sa vremenom od 6:30,77, ali su ih  u finalu samo dve seknde delile od zlata.

Svetski kup u Beogradu, na kojem je učestvovalo 465 takmičara iz 36 zemalja, je uvod u Svetsko prvenstvo u veslanju koje će se sledeće godine održati u glavnom gradu Srbije.

Podsetimo, Mačković i Vasić su na Svetskom kupu 2019. godine u Plovdivu osvojili zlato, kao i Lucernu 2021. godine.