Pregleda: 960

Veslanje: Zapaženi rezultati takmičara sa Palića na Kupu Srbije

08.06.2022. u 12:44h
Proteklog vikenda u Beogradu je oržan 3. Kup Srbije u veslanju, na kojem su nastupali i takmičari Palića, ostvarivši pritom zapažene rezultate i prigrabivši četiri medalje.

Boglarka Korhec i Laura Malatinski su osvojile srebrnu medalju u kategoriji dubl skul za pionirke. Vivien Bugar u kategoriji 1xJŽ (skif za juniorke) uzela je bronzanu medalju, dok je Sergej Čipak u  kategoriji 1xKM (skif za kadete) osvojio zlatnu medalju.

U kategoriji 4xKM - četverac skul za kadete - Sergej Čipak sa Markom Marićem iz Danubiusa 1885, Ognjenom Dobrićem iz Grafičara i Lazarom Živanovićem iz Smedereva osvojio je još jedno zlato.

Dok su se veslači borili za medalje na Adi Ciganliji, u Subotici je održana Liga takmičenja studenata visokoškolskih ustanova sa teritorija Srbije. Takmičenje je bilo na ergometrima, dužine 500, a učestvovali su veslači "Palića" - Filip Mesaroš, Bence Juhas i Balint Fileki, sa trenerom Denisom.