"Zajedno za ZaJedno" - humanitarna akcija za adaptaciju kuće u kojoj će se nalaziti radni centar za mlade sa invaliditetom
Iz ovog udruženja, koje punih 37 godina pruža podršku deci, mladima i odraslima sa psihofizičkim smetnjama u razvoju i njihovim porodicama, pozivaju privredne subjekte, zanatlije, umetnike i sve ljude dobre volje da im pomognu u ovoj humanitarnoj misiji.
- Aktivnosti za mlade i odrasle osobe sa invaliditetom smo sve do sada sprovodili u prostorijama igraonice "Abrakadabra". Međutim, kako su nam grupe postale brojnije, kao i njihove želje i potrebe, rešili smo da zajedničkim snagama proširimo kapacitete i da mladim i odraslim osobama sa invaliditetom obezbedimo adekvatan prostor u kom će se realizovati programske i projektne aktivnosti i gde će započeti sa radom novi radni centar za osobe sa invaliditetom. Cilj nam je da doprinesemo poboljšanju kvaliteta života posebno onoj grupi mladih i odraslih koji nakon izlaska iz školskog sistema ne mogu da se zaposle ni pod opštim ni pod posebnim uslovima, a imaju potrebu i pravo da se profesionalno ostvare, provode vreme van kuće, druže se sa vršnjacima i uključuju u različite tokove društvene zajednice - objašnjavaju iz Udruženja "ZaJedno" - Udruženje ima na raspolaganju kuću sa dvorištem koja će odgovoriti na sve potrebe, ali joj je neophodna adaptacija, kao i opremanje. Zato smo ponovo i pokrenuli akciju "Zajedno za ZaJedno" kako bismo, na isti način na koji smo uredili igraonicu "Abrakadabra" namenjenu najmlađim članovima, opremili i ovaj prostor za mlade i odrasle članove.
HUMANITARNI KONCERT KLASIČNE I POPULARNE MUZIKE U okviru humanitarne akcije "Zajedno za ZaJedno" 23. novembra od 19h, u Velikoj većnici Gradske kuće, biće upriličen koncert klasične i popularne muzike. Ulaznice po ceni od 1.000 dinara mogu se kupiti u igraonici "Abrakadabra" ponedeljkom, sredom i petkom od 17 do 19h, kao i u palačinkarnici "Harmonija" (Štrosmajerova 5).
Inače, u okviru Udruženja "ZaJedno" realizuju se kontinuirane programske aktivnosti kao što su inkluzivne radionice za decu predškolskog i ranoškolskog uzrasta, savetodavno-instruktivni defektološki rad, edukativni programi za osobe sa invaliditetom tinejdžerskog uzrasta, radionice samozastupanja za mlade sa invaliditetom, kao i programi za cele porodice čiji su članovi odrasle osobe sa invaliditetom.
- Sve aktivnosti sprovode aktivisti različitih profila zanimanja (defektolozi, vaspitači, učitelji...) na volonterskoj osnovi. Pored ovih kontinuiranih programskih aktivnosti, kroz koje na nedeljnom nivou uključujemo više od stotinu dece, mladih i odraslih osoba sa invaliditetom, realizujemo i btojne projektne aktivnosti - preciziraju sagovornici - Naše udruženje je jedno od prvih mesta u gradu gde su realizovane inkluzivne aktivnosti, a ideju građenja i širenja inkluzivne kulture zadržali smo i do danas.